Kreatywny czas z dzieckiem pełen radości i zabawy - Blog FOTOJOKER.pl

Kreatywny czas z dzieckiem pełen radości i zabawy

Wspólne chwile z dzieckiem dają wiele radości i pozwalają obserwować jego rozwój. Kreatywność to cecha, której dzieciom nie brakuje, dlatego warto o nią dbać i pielęgnować ją w maluchach również podczas zabawy. Poznaj nasze pomysły na ciekawe popołudnie z pociechą. Kreatywny czas z dzieckiem buduje Waszą więź. 

Rozwój dziecka jest niesamowitym procesem, jaki rodzic ma szansę oglądać. Warto wspierać malucha w jego pasjach i pokazywać mu różne aktywności, którymi może się zainteresować. Warto również pokazywać maluchowi, że kreatywność to cecha, która pozwala ciekawie spędzać czas. Dzieci szybko poznają rzeczywiście, szacuje się, że maluch uczy się nowego słowa mniej więcej co dwie godziny. Jego świat bardzo szybko się rozszerza również dzięki wyobraźni i naturalnej ciekawości. Zobacz, jak ciekawie możesz spędzić czas ze swoim maluszkiem. Dużo uśmiechów i zabawy gwarantowane.

Wspólne popołudnie z  FOTO PUZZLAMI

kreatywny czas z dzieckiem

Układanka z puzzli to jedna z ciekawych zabaw, która zjednoczy całą rodzinę. Uczy logicznego myślenia, rozwija umiejętność skupienia się na danej czynności, a także wykorzystuje jeden z atutów malucha, czyli wyobraźnię. Ta zabawa sprawia, że razem możecie stawić czoła wyzwaniu. Postaw na FOTO PUZZLE z własnym zdjęciem. Razem z dzieckiem wybierzcie np. ulubioną fotografię Waszego pupila, dzięki temu układanka nabierze osobistego i wyjątkowego charakteru, sprawi Wam to wiele frajdy. A w czasie zabawy będziecie mogli rozmawiać np. na temat wychowania zwierząt i przypominać sobie anegdoty związane z Waszym zwierzakiem.

Ćwiczenie pamięci

kreatywny czas z dzieckiem

Dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę. Dlatego warto ćwiczyć pamięć w czasie wspólnie spędzonego popołudnia. Zaprocentuje to łatwością w nauce w przyszłości. Gra pamięciowa wprowadza również odrobinę rywalizacji, przez co jest ciekawa dla dzieci. FOTO MEMO to świetna rozrywka na weekendowe popołudnie dla całej rodziny. Gra z własnymi zdjęciami może być również waszą podróżą w czasie. Możesz spróbować stworzyć FOTO MEMO z fotografiami z Waszymi wspólnymi radosnymi chwilami. Sprawdźcie, dzięki FOTO MEMO kto z Waszej rodziny ma najlepszą pamięć?

Nauka poprzez zabawę

kreatywny czas z dzieckiem

Maluch zanim zacznie mówić, to rozumie już sporo słów, jednak zanim powie pierwsze słowo musi minąć trochę czasu. Warto ułatwiać mu proces uczenia się nowych słów i ich zapamiętywania, pokazując dzieciom zdjęcia bliskich. Wykorzystaj CEWE FOTOKSIĄŻKĘ Kids, która ma zaokrąglone rogi, dzięki którym jest bezpieczna dla maluchów. Stwórz fotoksiążkę ze zdjęciami rodziny i podpisz je, aby dziecko utrwalał sobie w głowie wygląd bliskich oraz opisujące ich wyrazy.

FOTO PODUSZKA 

kreatywny czas z dzieckiem

Spanie, odpoczynek i regeneracja są bardzo ważne dla dziecka, wspierają jego rozwój i dają mu siłę na zabawę i naukę. Dlatego warto zadbać o to, aby jego przestrzeń była przytulna. Stwórz maluchowi jego spersonalizowaną FOTO PODUSZKĘ z własnym zdjęciem, które sprawi, że będzie się czuć bezpiecznie i łatwiej będzie mu się zasypiać. To świetny prezent, który stwarza możliwość zorganizowania bitwy na poduszki. Wspólny czas razem dostarczy Wam wiele śmiechu i zabawy.

Ulubiona zabawka z dzieciństwa

kreatywny czas z dzieckiem

Ulubiona zabawka z dzieciństwa? To proste, oczywiście ulubiony pluszak. Zadbaj o to, aby Twój maluch też miał swojego ulubionego misia i stwórz go z własnym zdjęciem, które przywołuje ulubione momenty. Przygotuj dla dziecka spersonalizowanego MISIA, ŁOŚ lub KRÓLIKA. Twój maluch go pokocha i będzie czuł się bezpiecznie, gdy będzie obok. Zabawa z pluszakiem stwarza wiele możliwości, warto wykorzystać wyobraźnię, której dzieciom nie brakuje.

Wspólna zabawa i kreatywny czas z dzieckiem to świetny sposób na budowanie więzi i zaufania, a także bezcenna rozrywka i relaks.

 

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

1 komentarzZostaw komentarz

  • Kreatywne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem obecnie jest dosyć trudnym zjawiskiem występującym w rodzinach. Ja staram się poświęcać dziecku czas ile tylko mogę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *