Koncerty – nie tylko dla melomanów - Blog FOTOJOKER.pl

Koncerty – nie tylko dla melomanów

Koncerty to kategoria imprez, które kojarzą się raczej z czasami młodzieńczymi. Często łączyły się z dalszymi i bliższymi wyjazdami, poznawaniem nowych ludzi i muzyką, która niekoniecznie przypadała rodzicom do gustu. Każdy koncert rodził niesamowite historie, do których wraca się po latach, a ojciec czy matka uznawali w końcu, że młodość ma swoje prawa – prawo do gromadzenia własnych wspomnień.

Niech pamięta wół jak cielęciem był

Z czasem sami staliśmy się rodzicami, a nasze dziecko zapałało miłością do jakiegoś zespołu czy wykonawcy. To budzi emocje również w nas, bo pamiętamy gdy sami wybieraliśmy się na drugi koniec Polski, aby posłuchać np. Kultu, Dżemu czy Iron Maiden. Takie koncerty były dla nas czymś wyjątkowym. Bywaliśmy też na całych festiwalach, a że trzeba się nimi cieszyć póki są, pokazał przypadek Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wyjazd naszego dziecka na koncert przywołuje w nas muzyczną pamięć. Co wtedy robimy?

No i gitara

 Porządek i więź

Przeszukujemy stertę zdjęć z dna szafy, ewentualnie twardy dysk komputera czy płyty CD – wszystko zależy od tego jak dawno byliśmy na danym koncercie. Zanim jednak zdążymy odnaleźć to czego szukamy, o ile w ogóle to znajdziemy, nasze dziecko, któremu chcemy pokazać jak bawili się rodzice, zdąży już gdzieś wyruszyć. A przecież chcieliśmy podzielić się przeżyciami, które spotkały nas w wieku naszego potomstwa, bo nie ma lepszego sposobu na budowanie więzi ze zbuntowanym nastolatkiem niż pokazanie mu, że tak bardzo się od niego nie różnimy.

Pokaż, że potrafisz

Oczywiście przeglądanie z rodzicem sterty fotografii może kojarzyć mu się z nudnym wykładem. Jak temu zaradzić? Wystarczy pokazać młodemu człowiekowi zdjęcia w odpowiedniej formie. Program CEWE FOTOŚWIAT to bezpłatne oprogramowanie do tworzenia fotoksiążek w 9 formatach (od małych 25 stronicowych, przez duże o wymiarach 21x21cm,  po XXL z ponad 170 stronami 30x30cm). Bardziej zaawansowani użytkownicy zrobią wszystko samodzielnie, a mniej doświadczonym pomoże asystent i nasze poradniki. Szablony, tła, cliparty, teksty, to wszystko umieścisz dzięki programowi, ale rzecz jasna najważniejsze są Twoje zdjęcia, przy których doskonale dzieli się historią danego koncertu z kimś bliskim. Elegancka forma tradycyjnego fotoalbumu i nowoczesne metody prezentacji w wysokiej jakości fotografii, to zalety samodzielnie przygotowanego projektu.

Ech, młodość, koncerty

Nie wiesz jak zacząć? Oto kilka inspiracji na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ koncertową:

Zbliża się Dzień Ojca. Może tata miał w młodości, lub wciąż ma, ulubiony zespół? Zróbmy mu niespodziankę. Skorzystajmy z pomocy mamy i znajomych ojca. Zbierzmy zdjęcia z jego podróży koncertowych – jeśli jeździł dużo po takich imprezach. Jeśli mniej to skoncentrujmy się na kronice z ciekawostkami danego zespołu, jego historią i sylwetkami członków lub wykonawcy. Dorośli lubią wspominać, a to będzie doskonały ku temu pretekst.

  • W nagrodę

Koniec roku dla dziecka to jego upragnione wakacje. Może uczeń zasłużył na nagrodę za dobre wyniki w nauce lub za stresy maturalne? Możemy zasponsorować dziecku bilet na koncert i fundusz na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, którą samo zapełni wspomnieniami zebranymi podczas wyjazdu. Młodzież lubi zaufanie i wolność, a rodzic chce, aby dziecko było szczęśliwe – dodatkowo uczymy je samodzielności.

  • Prezent – ślubny, panieński, kawalerski

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy znajomi poznali się koncercie i zaiskrzyło. Możemy zebrać materiały o tej jednej imprezie, najlepiej ich zdjęcia (jeśli byliśmy tam całą paczką, to nie będzie problemu) i obudźmy wspomnienia. Może to być dodatek, wstęp do kroniki ślubnej lub… prezent na wieczór kawalerski bądź panieński. W ten sposób możemy dać koledze czy koleżance prezent pełen wspomnień, jeśli często bywali na koncertach lub podobnych imprezach. Zyskacie doskonały pretekst do wspomnień i przyjemnego pożegnania kawalerskich/panieńskich czasów.

muzyka jest w nas, nie tylko na koncercie

  • Na rocznicę

Dla męża lub dla żony. Może z okazji 20 lat po ślubie wybieramy się na koncert ulubionego zespołu, którego długotrwała kariera kojarzy się z Waszym niesłabnącym uczuciem? Tę wyjątkową randkę uwiecznicie na zdjęciach, a potem możecie wspólnie zrobić z tego historię w książce. Można też sprezentować takie coś rodzicom, którym w każdej chwili warto dziękować za trud włożony w nasze wychowanie. Koncerty są miłą formą spędzania razem czasu, a młodym można się poczuć w każdym wieku.

  • Portfolio zespołu

Jeśli macie zespół weselny lub jesteś wokalistą/wokalistką, to każda impreza ślubna może być Twoim koncertem. Zawsze oznacza to mnóstwo ciekawych zdjęć, które możecie umieścić w swoim portfolio i zabierać na wesela. Przecież właśnie na weselu znajdziesz potencjalnych klientów, którzy wolą zajrzeć na miejscu do ciekawie przygotowanej, niewymagającej Internetu wizytówki w postaci CEWE FOTOKSIĄŻKI w różnych formatach. Potrzeba jest też muzyka? Oczywiście, ale w fotoksiążce możesz też umieścić film. Pokaż jak wyglądają Wasze koncerty! Wystarczy przeciągnąć go w edytorze w wybrane miejsce, a program sam stworzy mu kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem i zainteresowany zobaczy np. jeden z występów Twoich lub zespołu.

To tylko kilka z pomysłów, których na pewno macie wiele, a my cieszymy się mogąc Was inspirować.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

4 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *