Etui na telefon - przegląd dostępnych materiałów - Blog FOTOJOKER.pl

Etui na telefon – przegląd dostępnych materiałów

Etui na telefon

Smartfon ma dziś praktycznie każdy. Służy nam na co dzień. Przydaje się w pracy. Dostarcza rozrywki. Wiemy, że należy o niego dbać, ale czy chcemy go też ozdabiać i wyróżniać? Jeśli jesteśmy indywidualistami to na pewno tak. Dowolne zdjęcie na etui to jego łatwa personalizacja i nadanie mu stylu. Jakie rodzaje etui znajdziesz w CEWE FOTOJOKER?

Dlaczego i dla kogo etui na telefon?

Etui na telefon to produkt dla każdego. Swoim oryginalnym wyglądem może zwracać uwagę otoczenia, ale jego najważniejszą funkcją jest ochrona przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Telefony towarzyszą nam wszędzie. Trzymamy je w torebce, w kieszeni spodni, na dnie torby, a czasami w dziwnych i przypadkowych miejscach. Właściwie nigdzie nie są bezpieczne, nawet w naszych rękach. Nie znamy chyba osoby, której telefon nigdy nie wypadłby z dłoni. Ot tak… wyślizgnął się. Upadek z wysokości na twardą powierzchnię może skończyć się dla telefonu tragicznie: zbiciem matrycy lub innym poważnym uszkodzeniem. Etui na telefon w pewnym stopniu uchroni go przed skutkami upadku, a przynajmniej zamortyzuje uderzenie.

W torebce damskiej, w teczce, w plecaku czy w kieszeni również czyhają na smartfon inne niebezpieczeństwa – np. w postaci metalowych przedmiotów, a więc klucze, długopisy, breloczki, ostre zapięcia, metalowe monety i itd. Każdy z tych przedmiotów z łatwością zarysuje ekran. Taki telefon niezbyt estetycznie wygląda i obniża się komfort jego użytkowania. Nie mówiąc już o tym, że ciężko będzie Ci go sprzedać, gdy skończy Ci się umowa i zapragniesz nowego.

etui na smartfon

Bezpieczeństwo i nie tylko

To właśnie etui ma szansę ochronić delikatne urządzenie przed obijaniem się o twarde przedmioty, które się tam znajdują. Dodatkowa warstwa w postaci odpornego materiału w dużym stopniu zabezpiecza telefon w czasie uderzenia o twarde podłoże, chroniąc dodatkowo ekran. Korzystanie z etui ma wiele zalet. Poza dbałością o bezpieczeństwo naszego urządzenia, podwyższa komfort korzystania z niego a ponadto posiadanie oryginalnego opakowania może po prostu sprawiać po prostu przyjemność.  Posiadający etui twierdzą, że wygodniej i pewniej trzyma się go w ręce. Jednak nawet najpiękniejsze etui może nie zadowolić użytkownika, jeśli nie będzie mu odpowiadał materiał, z którego zostało wykonane.

Z jakich materiałów są etui?

etui na smartfon

Silikon jest jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do produkcji etui. Jest giętki, łatwo dopasowuje się do telefonu i łatwo utrzymywać go w czystości. Etui gumowe ma też niewątpliwe zalety, ze względu na swoje właściwości, amortyzuje upadki, więc na pewno jest przydatne dla sportowców i osób zażywających ruchu. Rodzajów materiałów, z jakich wykonywane są etui jest tak wiele, tak jak i jego rodzajów. Każdy znajdzie coś dla siebie, a kreatywny posiadacz telefonu doda ulubione zdjęcie, co jest oczywiście świetnym pomysłem na prezent – szczególnie dla tych, którzy wiecznie zapominają kupić etui, takim osobom trzeba je po prostu zrobić i wręczyć.

Skóra naturalna i drewno to materiały dla tych, którym odpowiadają klasyczne i eleganckie stylowo rozwiązania. Etui ze skóry i z drewna są nie tylko wytrzymałe, ale również trafiające w gusta najbardziej wybrednych estetów.

Wybieramy model

Spersonalizowane etui można zamówić niemal dla każdego istniejącego na rynku telefonu. Przy składaniu zlecenia wystarczy wybrać odpowiedni model z przedstawionej listy, a potem ozdobić dowolnym zdjęciem. Wybieramy nie tylko fotografię, czy materiał, ale i trochę rodzaj etui. Twardsze, bardziej giętkie, wsuwane lub innego rodzaju.

etui na telefonZ klasyków sprawdza się etui z klapką otwieraną w bok lub w dół. Specjalna kieszonka to tez miejsce na dowód, kartę, wizytówkę czy legitymację studencką. Jeśli nie chce Ci się nosić portfela, a jeszcze płatność telefonem to jeszcze nie dla Ciebie, to wybierz takie etui. Ilu posiadaczy telefonów, tyle różnych pomysłów, więc wybór etui na prezent może być trudniejszy niż taki dla siebie – przecież decydujemy o czymś co będzie służyć jakiś czas i będzie widoczne publicznie. Zadbajmy więc, aby wybrane zdjęcie było naprawdę wyjątkowe i trafiało w gust obdarowanego. Szukasz niebanalnego, ale i praktycznego gadżetu dla siebie lub na prezent? Oto ono.  

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *