Nikon D7000

Aparat Nikon D7000 oferuje

wysokiej klasy technologie

przetwarzania obrazu w zaskakująco

niewielkiej obudowie. Nowy model

jest wystarczająco wytrzymały i wydajny, aby można było zabrać go w każde miejsce i używać w dowolnej sytuacji, a jego zaawansowane funkcje spełnią oczekiwania wszystkich fotografów gotowych rozwijać swoje umiejętności. Jeśli fotografia jest Twoją pasją, ta lustrzanka jest dla Ciebie.

 

Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 16, 2 mln pikseli zapewnia wierne obrazy o żywych kolorach, niewielkiej ilości szumów i płynnych przejściach tonalnych. 

 

Wysoka czułość ISO (100–6400) z możliwością manualnego zwiększenia do odpowiednika ISO 25 600 za pomocą ustawienia Hi2. Umożliwia stosowanie krótszych czasów otwarcia migawki w przypadku zdjęć o dużej liczbie szczegółów przy minimalnej ilości szumów podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów lub wykonywania zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Oferuje ustawienie Automatyczny dobór ISO.

 

Mechanizm obróbki obrazu EXPEED 2: służy do optymalizacji wydajności technologii zastosowanych w aparacie i utrzymywania najwyższej jakości zdjęć przy minimalnym zużyciu energii.

 

Trwała konstrukcja: górna i tylna obudowa wykonane z wytrzymałego, lecz lekkiego stopu magnezu oraz połączenia zabezpieczone przed wpływem otoczenia chronią aparat przed kurzem i wilgocią. 

 

100-procentowe pokrycie kadru w wizjerze przy powiększeniu około 0,94x, które umożliwia precyzyjne komponowanie zdjęć. 

 

Wytrzymała migawka przetestowana podczas 150 tys. cykli roboczych. Zapewnia precyzyjne sterowanie migawką i wyjątkową niezawodność dzięki szybkości do 1/8000 s oraz synchronizacji błysku nawet przy 1/250 s. 

 

Dwa gniazda kart pamięci SD: większa elastyczność podczas fotografowania. Karty w drugim gnieździe można używać po zapełnieniu pierwszej karty. Można także zapisywać zdjęcia i filmy na oddzielnych kartach. Zgodność z kartami typu SDXC. 

 

Wyjątkowo dokładny, 39-punktowy system autofokusa z 9 czujnikami krzyżowymi pośrodku kadru. Umożliwia szybkie i precyzyjne pokrycie autofokusem w całym kadrze. Cztery tryby pól AF, w tym śledzenie 3D, zapewniają dużą ostrość nawet wtedy, gdy obiekt nie znajduje się w środku kadru albo porusza się szybko lub nieprzewidywalnie.

 

Czujnik RGB z 2016 pikselami zapewnia wyjątkowo precyzyjne wyniki pomiaru ekspozycji i dostarcza dokładne dane do systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu bieli bezpośrednio przed zwolnieniem migawki, co umożliwia wykonywanie ostrych zdjęć. 

 

Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 6 kl./s: umożliwia uchwycenie błyskawicznie rozgrywających się wydarzeń z szybkością 6 kl./s. 

 

Szybkie reagowanie: prawie natychmiastowy czas uruchamiania i opóźnienie zwalniania migawki wynoszące zaledwie 52 ms. 

 

Funkcja nagrywania filmów D-Movie – filmy w rozdzielczości full HD (1920 x 1080): oddzielny przycisk nagrywania umożliwia rejestrowanie znakomitych plików wideo w wysokiej rozdzielczości (HD) z dźwiękiem. Tryb AF-F zapewnia stałą ostrość podczas filmowania, zaś aparat umożliwia nagrywanie dźwięku w jakości stereo za pomocą mikrofonu zewnętrznego. Proste funkcje edycji pozwalają na modyfikowanie plików wideo w aparacie.

 

Duży monitor LCD z hartowanego szkła o wysokiej rozdzielczości (920 tys. punktów) i przekątnej 3 cali umożliwia łatwe zapoznanie się z podstawowymi informacjami na temat aparatu oraz wygodne przeglądanie i edytowanie zdjęć i filmów.

 

Wybrane dane techniczne: 

  • Przetwornik obrazu CMOS w formacie DX o rozdzielczości 16,2 mln pikseli
  • Wysoka czułość ISO (100–6400) rozszerzona do wartości 25600
  • EXPEED 2: Opracowany przez firmę Nikon zaawansowany mechanizm przetwarzania obrazu
  • Trwała konstrukcja z górną i tylną pokrywką ze stopu magnezowego
  • Dwa gniazda kart SD: Zgodność z SDXC
  • Wyjątkowo ostry system 39-punktowego autofokusa (AF)

Ważna od 2014-04-20!
Gazetka FOTOJOKER
Fotojoker